Jak pomagamy

jak pomagamy2Ludzie często latami na przemian pracują zawodowo i siedzą w domu, opiekują się swoimi dziećmi, ich sytuacja jest stabilna i unormowana.

Kiedy nagle z różnych przyczyn ich życie zmienia się - zostają sami, tracą prace, mają problemy finansowe lub zdrowotne, wtedy dla wielu z nich jest to po prostu tragedia. Potrzebny jest wtedy specjalista, osoba, która pokarze, że życie wcale się nie kończy w takich przypadkach, przeciwnie można zrobić wiele, można pójść do szkoły, robić kursy, można znaleźć pracę i naprawdę znów wyjść na prostą. Z kolei prawnik lub doradca podatkowy doradzi w wielu sprawach formalnych, finansowych czy też majątkowych.

Wystarczy do nas zadzwonić, wysłać maila. Porozmawiamy z takimi osobami, wysłuchamy ich problemów i wyślemy do odpowiedniego fachowca. Problemy rozwiązywane przy wsparciu fachowych sił maleją i stają się prostsze do przezwyciężenia.

Do naszych celów należy również udostępnienie organizacjom i placówkom opiekuńczo - wychowawczym pomocy specjalistycznej oraz materialnej.
Chcąc nieść pomoc jak największej liczbie podopiecznych realizujemy różnego rodzaju Projekty, w tym między innymi: zbiórki publiczne, sprzedaż cegiełek Fundacji, czy też pozyskiwanie funduszy i darowizn rzeczowych od osób prywatnych firm i instytucji dzięki profesjonalnie przeszkolonej kadrze oraz Fundraiserom.

Stosowanie odpowiednich procedur zapewnia jasność i przejrzystość zasad wydatkowania pozyskanych funduszy. Daje to pewność, iż środki przekazane przez Darczyńców, trafiają do osób naprawdę potrzebujących pomocy.
W prowadzeniu Naszych działań niezmiernie istotna jest współpraca z wolontariuszami, która pozwala na zmniejszenie kosztów oraz na wykorzystanie pozyskiwanych funduszy na realizację celów statutowych.

 

Pomagają nam: