O nas

o-nas-2Naszą Fundację założyły w roku 2008 Fundatorki Jarosława Bowszyc i Katarzyna Hoppe. Początkowo Fundacja NBB – Nie Bądź Bezradna działała na rzecz kobiet, które znalazły się w sytuacji kryzysowej. Właśnie im oferowała bezpośrednią pomoc. Dawała możliwość skorzystania z bezpłatnej porady u prawnika i psychologa. Tę możliwość zapewniał program "Dom Kobiet", na który Fundacja otrzymała środki od Miasta Gdańska.

Z uwagi na zaangażowanie w życie polityczne, które uniemożliwiało dalszy rozwój oraz poszerzenie zakresu działalności Fundacji, fundatorki podjęły decyzję o przekazaniu władz fundacji w ręce młodych pasjonatów, którzy swoim zaangażowaniem mieli zapewnić rozwój fundacji.

Kontynuując idee fundatorek a jednocześnie poszerzając znacznie spektrum działania organizacji w 2014 roku podjęto decyzję o zmianie nazwy na Fundacja NBB – Nie Bądźmy Bezradni.
W chwili obecnej ideą Fundacji jest tworzenie szerokiego zakresu działań jednorazowych jak i systematycznych mających na celu pomoc ludziom potrzebującym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, i narażeni są na wykluczenie społeczne.

Nasza pomoc jest kierowana do wszystkich osób oraz grup, bez względu na wiek, płeć lub pochodzenie, w formie, która najskuteczniej powstrzyma bezradność lub wspomoże codzienne funkcjonowanie oraz zapobiegnie wykluczeniu społecznemu.

 

Pomagają nam: